Już dzisiaj początek turnieju kwalifikacyjnego!

 

Zapraszamy do  COS-OPO w Spale  (wstęp bezpłatny),

 

lub do oglądania transmisji internetowej Polska vs Szwecja godz.18:00

/adres w artykule poniżej/

Poniżej artykuł ze strony PZPS:

 

"Kwalifikacje do Mistrzostw Europy U19 mężczyzn w Spale

IMG8999.jpg

W najbliższy piątek w Spale rozpocznie się zostanie druga runda kwalifikacji do Mistrzostw Europy U19 mężczyzn. W turnieju, który potrwa do niedzieli zmierzą się Polska, Czechy, Łotwa i Szwecja.

Miejsce zawodów to baza szkolno-treningowa Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Faworytami zawodów są Polacy nie tylko ze względu na atut własnej hali. Biało-czerwoni są liderami rankingu Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej w tej właśnie kategorii wiekowej. To w dużej mierze efekt sukcesów ich starszych kolegów z rocznika 1997, którzy w ostatnich latach zdominowali międzynarodową rywalizację zdobywając mistrzostwo Europy i świata kadetów a w kategorii juniorów są też aktualnymi mistrzami Europy. Rywale Polaków, którzy zagrają w Spale zajmują w rankingu CEV odpowiednio lokaty: Czechy – 13, Łotwa – 24 i Szwecja – 31.

Kategoria U19 to zawodnicy urodzeni w roku 1999 i młodsi.

Rywalizacja w kategoriach młodzieżowych obfituje w niespodzianki i takowe nie są wykluczone w Spale.  Drużyna Czech charakteryzuje się imponującymi parametrami fizycznymi, natomiast Łotysze dobrze czują się w grze kombinacyjnej. Ekipa Szwedzka pozostaje natomiast zagadką.

Awans do turnieju finałowego wywalczą zwycięzcy grup (8 grup) oraz dwa najlepsze zespoły z miejsc drugich. Gospodarzami pozostałych turniejów kwalifikacyjnych są Grecja, Turcja, Francja, Rumunia, Niemcy, Bułgaria i Austria.

Wstęp na zawody jest bezpłatny a przebieg rywalizacji będzie również można śledzić na żywo, na stronie PZPS.pl: http://www.pzps.pl/articles,id,294.html

Turniej finałowy odbędzie się na Węgrzech i w Słowacji od 22 do 30 kwietnia.

 

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy U19: 13-15 stycznia Spała

13 stycznia piątek

15.30: Łotwa – Czechy

18.00: Polska – Szwecja

14 stycznia sobota

15.30: Czechy – Szwecja

18.00: Polska – Łotwa

15 stycznia niedziela

15.00: Szwecja – Łotwa

18.00: Polska – Czechy

 Autor/Źródło: Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej"